Titulní stránka » Zelená úsporám

Dotační program ZELENÁ ÚSPORÁM

www.otta-vzduchotechnika.cz

ESTIA jako jedno mála tepelných čerpadel VZDUCH-VODA využívá velmi tichou INVERTEROVOU venkovní jednotku. Napájení tepelného čerpadla může být voliteně 220 V či 380 V. Nyní tepelné čerpadlo TOSHIBA ESTIA V se zimní slevou -20% z ceníkových cen.

TOSHIBA ESTIA je tepelné čerpadlo vzduch-voda koncipované jako split systém a skládá se z venkovní jednotky (kompresorová část a výparník) a vnitřní jednotky v podobě hydro-boxu. Na tento hydrobox jsou připojeny všechny ostatní potřebné části systému (např. ohřívač teplé vody, radiátory, podlahové vytápění apod.)

 

Toshiba Estia - tepelné čerpadlo

 

 

Co přináší  Toshiba tepelné čerpadlo …
■ technologii šetrnou k životnímu prostředí
■ velké provozní úspory energie
■ vysokou uživatelskou flexibilitu
■ komfortní provoz topení a chlazení
■ jednoduchou a přehlednou montáž/údržbu

 Technické podklady na www.otta-vzduchotechnika.cz

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tepelné čerpadlo LG THERMA V jako jedno mála tepelných čerpadel VZDUCH-VODA využívá velmi tichou INVERTEROVOU venkovní jednotku. Napájení tepelného čerpadla může být volitekně 220 V či 380 V. Nyní tepelné čerpadlo LG THERMA V se zimní slevou -20% z ceníkových cen.

Tepelné čerpadlo Therma-V

Technické informace na www.otta-vzduchotechnika.cz

Therma-V je tepelné čerpadlo vzduch - voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda (AWHP = Air to Water Heat Pump) využívá teplo obsažené v ovzduší k ohřevu vody. Skládá se z venkovní a vnitřní jednotky (hydroboxu) s ovládáním. Ve vnitřní jednotce je deskový výměník, jehož prostřednictvím je předáváno teplo získané tepelným čerpadlem ze vzduchu topné vodě. Ohřátá voda slouží k vytápění budovy pomocí běžných radiátorů, případně podlahového topení apod. Tepelné čerpadlo je nejvhodnější instalovat do nového objektu a přizpůsobit mu návrh celého topného systému a systému ohřevu TUV. Je ale možno ho instalovat i jako další zdroj tepla stávajícího topného systému objektu, případně jím úplně nahradit stávající kotel.
Sestavu je možno rozšířit o zásobník teplé užitkové vody, případně ještě dále i o sluneční kolektor pro ohřev TUV. TUV  tak může být ohřívána buď tepelným čerpadlem nebo slunečním kolektorem. Vše je řízeno elektronikou tepelného čerpadla.

Therma-V funguje v rozmezí venkovních teplot od -200C do +300C. Teplota topné vody přitom dosahuje +550C.

Pro případ extrémně nízkých venkovních teplot je vnitřní jednotka vybavena dostatečně výkonným elektrickým dohřevem, takže topný systém není nutno vybavovat dalším zdrojem tepla.

Tepelné čerpadlo Therma-V  funguje i v obráceném režimu. V případě potřeby jím tedy lze vodu i chladit.

Therma-V bude uvedena na trh v nejbližší době, avšak přesný termín a ceny nejsou ještě známé.

Therma-V se vyrábí ve čtyřech výkonech od 9 do 16kW, čímž je předurčena hlavně pro vytápění rodinných domů a větších bytů.

Na tepelné čerpadlo lze sjednat sazbu na odběr elektřiny v celém objektu ve výhodných tarifech D 55d a D 56d. V kombinaci s vysokou účinností tepelného čerpadla je v současné době tento zdroj vytápění jeden z nejlevnějších.

Možná sestava vytápění domu při použití tepelného čerpadla Therma-V

Všechna tepelná čerpadla Therma-V používají invertorové kompresory. Zejména díky této technologii je dosahováno vysoké účinnosti (COP) v režimu topení.

Výkonová řada tepelných čerpadel LG  Therma-VInfolinka

Nevíte si rady s výběrem klimatizace. Plánujete koupit klimatizaci v e-shopu? Zeptejte se - odborně Vám poradíme.
Tel.: 325 595 914, 602 357 479

Kontakt

Doprava zdarma

V případě realizace
montáže klimatizace
neúčtujeme
dopravu.

Zaměření a konzultace zdarma

S námi výrazně ušetříte.
Odborné konzultace
včetně návrhu u zákaz-
níka ZDARMA.